Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Lokalizacja

Kalendarium

Niedziela, 2017-12-17

Imieniny: Jolanty, Łukasza


Jesteś tutaj: Start / Wydarzenia

Wydarzenia

Artykuły

Koncert: "Muzyka polskich górali"

2017-12-16

W dniu 15.12.2017r. w Naszym Przedszkolu odbył się koncert pt. "Muzyka polskich górali". Gościliśmy beskidzką kapelę "Jetelinka".
Dzieci miały okazję wysłuchania gry na instrumentach ludowych tj.: trombita, róg pasterski, fujara, gajda.
Dzieci brały również udział w zabawach ludowych tj. "Kapusta", "Taniec Zbójnicki".
Na zakończenie koncertu ludowa kapela zaśpiewała wraz z dziećmi kolędy.

Czytaj więcej o: Koncert: "Muzyka polskich górali"

Mikołajki!

2017-12-06

6.12.2017r. całe Przedszkole nr 352 świętowało Mikołajki! Już od kilku dni wszystkie przedszkolaki bardzo oczekiwały Świętego Mikołaja! Uczyliśmy się piosenek i wierszyków dla Mikołaja oraz każda grupa zrobiła prezent dla Świętego Mikołaja!

Czytaj więcej o: Mikołajki!

Barbórka w Przedszkolu nr 352

2017-12-05

5 grudnia to ważny dzień w życiu  Przedszkola 352.  Po raz kolejny  z okazji  Barbórki  do przedszkola  został zaproszony górnik z Okręgowego Urzędu Górniczego z siedzibą w Warszawie. 

Czytaj więcej o: Barbórka w Przedszkolu nr 352

Dzień Wisły

2017-11-30

28.11.2017 we wszystkich grupach odbyły się zajęcia z okazji odkrywania tajemnic Rzeki Wisły. Grupy tworzyły łódeczki z papieru, a następnie zostały one wykorzystane do zabaw ruchowych z chustą animacyjną. Oprócz tego grupy stworzyły piękne prace plastyczne o tematyce Wisły. Po wspaniałej zabawie Przedszkolaki otrzymały odznakę Przyjaciela Wisły.

Czytaj więcej o: Dzień Wisły

Dzień Pluszowego MISIA!

2017-11-22

 

 Dzisiaj w Naszym Przedszkolu odbył się: 

ZLOT MISIÓW PRZEDSZKOLA NR 352

Każdy przedszkolak mógł przynieść swojego misia. Jeżeli ktoś nie miał  Misia mógł Go wypożyczyć z PRACOWNI MISIÓW. W tym dniu było wiele niespodzianek i atrakcji! Między innymi wraz z przybyciem do przedszkola każdy przedszkolak tworzył własna opaskę z misiem na głowę. Następnie grupy odwiedził Nasz Przedszkolny Miś! Oglądaliśmy razem z Misiem bajki o Kubusiu Puchatku i Misiu Uszatku. Następnie odbył się quiz na temat obejrzanych bajek! Każda grupa otrzymała prezent - szablon Misia, którego następnie razem z wychowawczyniami grup przedszkolaki ozdabiały. Efekty pracy można będzie zobaczyć w galeriach przedszkolnych. :) 

Czytaj więcej o: Dzień Pluszowego MISIA!

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRAW DZIECKA W PRZEDSZKOLU 352 W WARSZAWIE

2017-11-20

20.11.2017 Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka.

 

Nasze Przedszkole świętowało ten ważny dzień dla każdego dziecka. Od rana w Naszym Przedszkolu nr 352 było wiele licznych atrakcji. Między innymi odbyły się warsztaty bębniarskie. Gościliśmy Pana Bębniarza, dzięki któremu przedszkolaki miały okazję zobaczyć bębny oraz aktywnie  poprzez grę na bębnach mogły doświadczyć wpływu muzyki i zabawy. Również odbyły się projekcje filmów dotyczących Praw Dziecka oraz słuchowisko. 

Czytaj więcej o: OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRAW DZIECKA W PRZEDSZKOLU 352 W WARSZAWIE

Warsztaty Bębniarskie.

2017-11-20

W dniu 20.11.2017r. Przedszkolaki wzięły udział w warsztatach bębniarskich. Dzieci miały okazję zobaczyć instrument, jak wygląda oraz jak brzmi instrument. Dzieci również miały możliwość zagrania na bębnach. Ten dzień głośny i bardzo instrumentalny i bardzo radosny na pewno zostanie zapamiętany przez wszystkie dzieci! 

Czytaj więcej o: Warsztaty Bębniarskie.

Koncert dla młodszych dzieci: ,,O Frycku z Żelazowej Woli, co świat fortepianem zawojował".

2017-11-19

W dniu 17.11.2017r. odbył się koncert edukacyjny dla młodszych dzieci: ,,O Frycku z Żelazowej Woli, co świat fortepianem zawojował". Dzieci miały okazję poznać utwory oraz postać polskiego pianisty i kompozytora Fryderyka Chopina.

Czytaj więcej o: Koncert dla młodszych dzieci: ,,O Frycku z Żelazowej Woli, co świat fortepianem zawojował".

Dzień Seniora na Ursynowie

2017-11-19

Dnia 16.11.2017r. został zorganizowany Dzień Seniora na Ursynowie.

Odbyły się występy artystyczne naszych przedszkolakow. Dzieci wykonały reprezentacyjny polski taniec narodowy Polonez, również zaśpiewały z udziałem seniorów m.in. pieśń I Brygady Legionów Polskich, pieśń patriotyczną ,,Wojenko, wojenko", ,,Jedzie na Kasztance". 

Spotkanie łączyło pokolenia.

Czytaj więcej o: Dzień Seniora na Ursynowie

Występ dnia 9.11.2017

2017-11-19

Dnia 9.11.2017r. odbył się koncert chóru przedszkola dzieci z grupy IX Kraby oraz grupy VII Delfiny oraz taniec grupy VIII Rybki.

Czytaj więcej o: Występ dnia 9.11.2017

Dzień Niepodległości

2017-11-19

Z okazji Święta Niepodległości w naszym przedszkolu odbyła się uroczysta Akademia w dniu 07.11.2017r. 

Podniosły charakter święta podkreślał odśpiewany Hymn Polski oraz wiersze, pieśni i tańce upamiętniające czasy wszystkich walczących o wolną Polskę. W tym dniu wystąpiła dla naszego przedszkola grupa X Dzięcioły oraz grupa XII Sowy.

Przestawienie obejrzeli zaproszeni goście.

Czytaj więcej o: Dzień Niepodległości

,,Pola Nadziei"

2017-10-28
Kochani Rodzice!!! Dziękujemy!!!
 
W tym roku szkolnym Przedszkole nr 352 wzięło udział w akcji "Pola Nadziei" Fundacji Hospicjum Onkologicznego św. Krzysztofa pod honorowym Patronatem Burmistrza Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy.
 
Akcja odbyła się dnia 16.10.2017r. w Dzień Światowego Dnia Chleba.
 
W dniu 17.10.2017r. odbyło się spotkanie komisyjne z przedstawicielem akcji "Pola Nadziei" w celu otwarcia puszek i przeliczenia pieniędzy przy udziale dzieci i przedstawicieli nauczycieli
 
Dyrektor protokolarnie przekazał zebrane fundusze Fundacji hospicjum Onkologicznego. Łączna kwota ze zbiórki wyniosła 1368, 19 zł. 
Zebrane datki zostały przekazane na cele Fundacji Hospicjum Onkologicznego.
 
Otrzymamy cebulki żonkili, które wspólnie będziemy sadzić niebawem razem z dziećmi.
 
RADA PEDAGOGICZNA P352
Czytaj więcej o: ,,Pola Nadziei"

Akcja ,,Pola Nadziei"

2017-10-16

Przedszkole nr 352 miało ogromny zaszczyt wziąć udział w akcji ,,Pola Nadziei" pod Patronatem Burmistrza Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy.

Akcja odbyła się 16.10.2017r. w Dzień Światowego Dnia Chleba. Odbył się kiermasz ciast oraz licznych wypieków, które zostały upieczone przez Rodziców. 

Zebrane pieniążki zostaną przekazane na cele Funacji Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa!

 

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM RODZICOM ZA UDZIAŁ W AKCJI NIESIENIA DOBRA INNYM!!!!


DO ZOBACZENIA ZA ROK NA KOLEJNEJ AKCJI!!!

Czytaj więcej o: Akcja ,,Pola Nadziei"

Koncert muzyki latynoamerykańskiej

2017-10-14

W dniu 13.10.2017r. wszystkie grupy Naszego Przedszkola uczestniczyły w koncercie muzyki latynoamerykańskiej. Muzyka porwała wszystkich do tańca. Między innymi przy utworze znanej piosenki Guantanamera Przedszkolaki tańczyły z radością. Oprócz tego tańczyliśmy przy utworze Bamboleo z Wenezueli i bardzo popularnym utworze Despacito.

Czytaj więcej o: Koncert muzyki latynoamerykańskiej

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny Podróże Misiołanków.

2017-09-30

 

W dniach (2 października - 5 października) odbył się u nas Ogólnopolski Projekt Edukacyjny Podróże Misiołanków, który ma na celu kształtowanie świadomości właściwych zachowań, wzmacnia dobre postawy i zachowania wśród dzieci w wieku przedszkolnym, a tym samym bezpośrednio wpływa na ich zdrowie i bezpieczeństwo.

Czytaj więcej o: Ogólnopolski Projekt Edukacyjny Podróże Misiołanków.